Witam!


Nazywam się Piotr Trojak. Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie w 2004 r. obroniłem pracę magisterska "Koncepcje skutecznego oddziaływania prawa". Gruntowne wykształcenie akademickie i umiejętność jego praktycznego wykorzystania, nabyta w pracy zawodowej, podjętej jeszcze w czasie studiów, pozwoliły mi w 2005 r. rozpocząć aplikację sądową w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, którą ukończyłem w 2008 r.

Początkiem 2009 r. uzyskałem wpis na listę radców prawnych i w tym też charakterze pracuję w Zespole Radców Prawnych "Jurysta" Spółka komandytowa J.Trojak i Wspólnicy w Andrychowie, z którym jestem związany nieprzerwanie od 2003 r. (www.kancelariatrojak.pl)

Specjalizuję się głównie w sprawach z zakresu prawa gospodarczego, cywilnego i podatkowego, aczkolwiek bynajmniej nie są mi obce zagadnienia z zakresu prawa rodzinnego, karnego, czy też prawa pracy, które wszak stanowiły istotną część mojej edukacji zawodowej. Stąd też przedmiotem mojego zainteresowania są różne gałęzie prawa, co też pozwala mi w praktyce zawodowej na interdyscyplinarne podejście do przedstawionego problemu i poddanie go kompleksowej analizie prawnej.


Na niniejszym blogu chciałem podzielić się refleksjami, jakie niemal każdego dnia mi towarzyszą, czy to w związku z prowadzeniem konkretnej sprawy, czy też przeglądania prasy prawniczej.


Zapraszam zatem do lektury. Zachęcam także do komentowania wpisów.

 

NAJNOWSZY WPIS

Prokura

Pełnomocnik czy organ spółki – kilka słów o prokurencie W ostatnim czasie w dwóch, różnych, prowadz więcej...